KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

 

WAŻNE NUMERY

Istnieją instytucje, których zadaniem jest pomaganie w niebezpiecznych sytuacjach. Naucz się ich numerów telefonów, by wiedzieć, gdzie zadzwonić, gdy coś zagraża Tobie lub innej osobie.

112 - numer alarmowy Jednolity numer alarmowy używany w sieci komórkowej.

997 - policja Kiedy ktoś robi Ci krzywdę, np. bije, zabiera pieniądze, powiadom o tym policję – 997. Pod ten numer zadzwoń także wtedy, gdy widzisz wypadek lub coś niebezpiecznego dzieje się u Ciebie w domu. Pamiętaj, że policjant pomoże Ci również, gdy się gdzieś zgubisz.

998 - straż pożarna Kiedy zobaczysz pożar w lesie, na łące, czy w ogrodzie lub, gdy widzisz płomienie w domu, zadzwoń po straż pożarną – 998.

999 - pogotowie ratunkowe Kiedy widzisz wypadek lub osobę, która straciła przytomność, zadzwoń po pogotowie ratunkowe – 999. Powiedz, co się stało i podaj miejsce, w którym się znajdujesz.

992 - pogotowie gazowe Kiedy poczujesz gaz, natychmiast powiadom o tym znajomych, dorosłych sąsiadów. Nie wolno włączać urządzeń elektrycznych i światła oraz zapalać zapałek czy zapalniczek. Należy szeroko otworzyć okno i wyjść na zewnątrz budynku. Zadzwoń po pogotowie gazowe – 992.

Zasady programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”:

1. Program skierowany jest do klas I szkół podstawowych.

2. Szkoły mogą zgłaszać się do programu, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

3. W zgłoszeniu konieczne jest podanie przez przedstawicieli szkoły nazwiska nauczyciela koordynującego oraz ilości dzieci, które będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, aby Organizatorzy mogli dostarczyć wystarczającą ilość materiałów.

4. Do zgłoszonej do programu szkoły wysyłana jest przesyłka zawierająca:

  1. materiały edukacyjne dla nauczycieli wraz ze scenariuszami lekcji,
  2. książeczki dla dzieci „Zostań członkiem Klubu”
  3. broszurę informacyjną dla rodziców,
  4. certyfikat dla szkoły, potwierdzający udział w programie.

5. Nauczyciele klas I szkół podstawowych realizują program poprzez przeprowadzanie zajęć dotyczących bezpieczeństwa na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. Po ich przeprowadzeniu nauczyciele przekazują uczniom dostarczone materiały (książeczki), przeznaczone dla każdego ucznia oraz broszurę informacyjną dla rodziców.

6. Po przeprowadzeniu zajęć szkoła nabywa prawo do posługiwania się certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

7. Po przeprowadzeniu zajęć szkoła nabywa prawo do posługiwania się certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

8. Szkoły mogą przesyłać dokumentację zdjęciową oraz sprawozdanie z przeprowadzonych działań na adres mailowy: kontakt@bezpiecznypuchatek.pl